Michał Streer na mecie Tarmac MAsters 2023

Mistrzowie sezonu tarmac masters 2023

Michał Streer wygrał tytuł Mistrzowski w zmaganiach rajdowych Tarmac Masters 2023. Ostatnia runda Tarmac Masters odbyła się w Radkowie. W ostatniej rundzie Tarmac Masters w Radkowie nie zabrakło wielkich emocji! Wraz z początkiem rajdu swoje trzy grosze do rywalizacji dorzuciła pogoda. Padający deszcz sprawił, że pierwsze OS-y były dla kierowców bardzo wymagające.

„To był niezwykle wymagający, ale jednocześnie przyjemny dla nas rajd. Pierwszą pętlę jechaliśmy trochę zachowawczo, gdyż nigdy wcześniej nie jechałem tymi odcinkami a pogoda diametralnie się zmieniła w stosunku do tej z zapoznania z trasą. To ma ogromne znaczenie dla obieranej nitki, hamowań i ogólnie zachowania samochodu. Mieliśmy też opony, które nawet w warunkach bardzo dużego deszczu dawały nam kontrolę nad samochodem.” – mówi Michał, doświadczony instruktor sportowej jazdy, po czym dodaje – „Rywale z samochodu nr 5 pojechali bardzo szybko, ale oni walczyli o drugą pozycję w Mistrzostwach. My oczywiście podjęliśmy z nimi walkę, ale z tyłu głowy mieliśmy świadomość tego o co walczymy, czyli o końcowy triumf w cyklu, który mieliśmy zagwarantowany pod warunkiem dojechania do mety rajdu. Naszym celem było dojechać bezpiecznie, bez podejmowania ryzyka. Na ostatnim odcinku specjalnym postanowiliśmy pojechać też trochę pokazowo, dla kibiców – aby w ten sposób dodać im emocji i podziękować za ogromne wsparcie.

Rally Radków był ostatnią rundą Tarmac Masters –  Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska.
W niedzielnych zawodach wystartowało 90 załóg. Każda z nich pokonywała dwa asfaltowe odcinki specjalne o długości (9,7 km i 6,9 km) w trzech pętlach. Małżeństwo Streer ukończyło rajd na 5. Miejscu w ogólnej klasyfikacji oraz na 2. w swojej klasie.