Zwycięstwo w Rajdzie Memoriał

Michał Streer i Karolina Szulęcka-Streer (Peugeot 208 Rally4) mogą cieszyć się z upragnionego zwycięstwa podczas wyjątkowego rajdu, jakim jest Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Zdominowali swoją klasę i wygrali 8 z 10 odcinków specjalnych.

Michał Streer, utytułowany kierowca rajdowy, licencjonowany instruktor techniki jazdy. Prowadzi szkołę Streer Driving Academy, w której szkoli właścicieli sportowych samochodów jak jeździć dynamicznie ale bezpiecznie. Udział w 7. Rajdzie Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza w 2023 był jego powrotem do rajdówki po 9 latach przerwy.

Od 2001 roku ścigał się w rajdach w ramach Pucharu oraz Mistrzostw Polski. Udało mu się wywalczyć kilkadziesiąt pucharów, z których najważniejsze to tytuł V-ce Mistrza Polski w Pucharze Peugeot oraz zdobywać 1 miejsce w swojej klasie w Rajdzie Polski, również gdy był eliminacją Mistrzostw Świata (WRC).

Karolina Szulęcka- Streer, pilotka rajdowa debiutantka, od lat związana z motoryzacją. Zawodowo dyrektor marketingu salonów Ferrari, Maserati, Pagani, Bugatti, Koenigsegg oraz konceptu La Squadra w Katowicach. Licencję rajdową uzyskała na miesiąc przed samym Rajdem.

Karolina i Michał odkąd się poznali, startują systematycznie w rajdowych imprezach towarzyskich – Rajd Żubrów, który co roku odbywa się w Zakopanem w okolicy października lub jako samochód funkcyjny między innymi podczas Rajdu Memoriał J. Kuliga oraz M. Bublewicza. W tym roku, pół roku po ślubie, postanowili wystartować w rajdzie jako załoga rajdówki.

Zdecydowali się na samochód, Peugeot 208 Rally4, 1020 kg wagi, 230 KM, napęd na przód. W swojej, 2 klasie, walczyli z 16 innymi załogami na łącznie 24 załogi z napędem na jedną oś przy łącznej ilości 44 załóg startujących w Rajdzie.