Michał Streer za kierownicą Škoda Fabia Rally2 sprawdzi trasę  80. Rajdzie Polski jako samochód funkcyjny „zero”

Po dłuższej przerwie Michał Streer powraca na trasy Rajdu Polski. W tym roku za kierownicą Škoda Fabia Rally2 pełnić będzie rolę samochodu funkcyjnego „zero”, jadącego bezpośrednio przed liderem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC).

„Jazda tym wspaniałym samochodem po pięknych mazurskich szutrach będzie okazją do powrotu na luźną nawierzchnię” – powiedział Michał Streer. „Jazda ‘zerówką’ w Rajdzie Polski, zwłaszcza w randze WRC, jest niezwykłym wyróżnieniem, ale przez to też spoczywa na nas niezwykle odpowiedzialne zadanie. Wraz z Kubą Wróblem wcielamy się bowiem w rolę organizatora, wykorzystując nasze umiejętności i doświadczenie zawodnicze. Będzie to mój ósmy raz na odcinkach specjalnych Rajdu Polski, drugi raz w rajdzie zaliczanym do WRC. Zresztą z ostatniego startu WRC mam wspaniałe wspomnienia, gdyż w 2009 wygraliśmy swoją klasę”.

Rola samochodu funkcyjnego „zero” polega na sprawdzeniu trasy przed przejazdem zawodników, co jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa i płynności zawodów.

Rajd Polski 2024 to wydarzenie, na które czekają fani motorsportu z całego świata. Udział Streera za kierownicą Škoda Fabia Rally2 jako samochodu funkcyjnego „zero” to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale przy tym też okazja do zaprezentowania się na światowej scenie rajdów.

Partnerami startu są BCube, Iteo , Pirelli Polska oraz RallyLab.

Zapraszamy wszystkich miłośników rajdów do Mikołajek, aby razem z nami przeżyli te niezapomniane chwile na trasach 80. Rajdu Polski!