Michał Streer za kierownicą Toyota Yaris w Mistrzostwach Włoch!

Po ubiegłorocznym bardzo dobrym debiucie na włoskich odcinkach specjalnych podczas Rally di Como, Michał Streer został zaproszony do rywalizacji w ramach oficjalnego programu Toyota Gazoo Racing Italia. „To niezwykłe wyróżnienie, ale i wyzwanie, aby stanąć do takiej rywalizacji. Włoscy kierowcy są szybcy, znają świetnie lokalne trasy i ich specyfikę, która mocno różni się od polskich dróg. Ja jednak podchodzę do rywalizacji sportowej w sposób ambitny, dlatego zdecydowałem się na udział w GR Yaris Rally Cup” mówi Michał Streer.

Michał Streer w przeszłości miał okazję startować w ramach tak zwanych markowych pucharów, np.  Fiesty czy Puchar Peugeot, gdzie zdobył tytuł wice Mistrza Polski. Były one najczęściej okazją do pokazania swoich umiejętności, gdyż uczestnicy rywalizowali za kierownicą takich samych samochodów. Istotą markowych pucharów jest to, że najczęściej o zwycięstwie decydują umiejętności, a nie różnice sprzętowe. 

Yaris Cup to oficjalny projekt rajdowy Toyota Italia, rozgrywany po raz 4 w ramach Rajdowych Mistrzostw Włoch (CIRA).  Poprzednie edycje były miejscem bardzo zaciętej rywalizacji, w której brało udział kilkanaście identycznych samochodów rajdowych. Puchar ten cieszył się również dużym zainteresowaniem mediów.

Pucharowy Yaris dysponuje mocą około 280 KM, ma napęd na 4 koła, sekwencyjną skrzynię biegów, regulowane zawieszenie oraz oczywiście kompletne wyposażenie bezpieczeństwa zgodne z regulacjami FIA.

Nasz udział jest możliwy dzięki wsparciu partnera który jest z nami kolejny sezon ITEO.com, software house z Katowic, który stworzył między innymi aplikację znaną z paczkomatów.